LEKCJA MUZEALNA NA WYSTAWIE „NASI WODZOWIE. SZABLA IMIENNA ZE ZBIORÓW PAWŁA KOMOROWSKIEGO”

18 września – 2 grudnia 2022 r.

Zapraszamy do zapisów na lekcje muzealne na wystawie poświęconej polskiej szabli imiennej z okresu II RP. Zapisy pod numerem tel. 43 843 43 34 lub 601 929 303

Szabla – uznawana powszechnie za broń narodową Polaków. Doskonalona przez wieki, by zwiększyć jej użyteczność na polu walki, bez porzucania wszakże aspektu estetycznego. Przez długie lata rozbiorów ornamenty szabli szlachty były nośnikiem treści patriotycznych, tradycji tej nie zarzucono po odzyskaniu niepodległości.

Na wystawie w Muzeum Ziemi Wieluńskiej obejrzymy unikalne, personalizowane przez i dla konkretnych oficerów Wojska Polskiego z okresu II RP szable imienne ze zbiorów kolekcjonera Pawła Komorowskiego.