ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@muzeum.wielun.pl

WYSTAWA „ETNO-WIELUŃ” MARZENY HETTICH-URYSZEK

Wystawa jest rezultatem projektu utrwalania tradycji i akcentów regionalnych ziemi wieluńskiej. Zdjęcia Marzeny Hettich-Uryszek prezentują współczesne kobiety w wieluńskich strojach regionalnych, w aranżacjach tła nawiązujących do wiejskiego życia z przełomu XIX i XX w.

Marzena Hettich-Uryszek to absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Dyplom uzyskała w pracowni profesora zw. Krzysztofa Skarbka. Posiada specjalizację w dziedzinie realizacji mediów elektronicznych. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rzeźbą oraz projektowaniem graficznym. Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel przedmiotów artystycznych.

Ma na swoim koncie wiele realizacji w brązie, m.in. rzeźbę upamiętniającą zbombardowanie Wielunia w 1939 r. Mieszka i tworzy w Polsce oraz w Niemczech. W malarstwie fascynuje ją człowiek, szczególnie kobieta i jej oblicza. Chętnie eksperymentuje z abstrakcją. W swojej twórczości koncentruje się na portretowaniu kobiet w różnych momentach życia, próbując tym samym uchwycić ich wyjątkowość i unikalne rysy. Malarstwo jakie tworzy to poszukiwania na granicy realizmu i abstrakcji, światłą oraz barwy.

Skip to content