WYSTAWA IZABELI ŁAPIŃSKIEJ „ŚLAD PAMIĘCIOWY”

8 listopada 2022 r.
 Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza do zwiedzania wystawy Izabeli Łapińskiej „Ślad pamięciowy”. To głęboko poruszający projekt artystyczno-historyczny prezentujący portrety osób represjonowanych.
W trzech częściach wystawy pojawią się twarze dorosłych już dzieci Syberii, ludzi napiętnowanych doświadczeniem III Rzeszy oraz więźniów politycznych z czasów Polski Ludowej. Czarno-białe portrety wykonane przez Izabelę Łapińską utrzymane są w konwencji fotografii policyjnej. Zdjęciom towarzyszą nagrania dźwiękowe wspomnień ofiar tamtych wydarzeń. Projekt jest próbą wydobycia cennych historii i przywrócenia ich do pamięci społecznej.

Izabela Łapińska – polska artystka fotograf i filmoznawca. W dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, krajowych i zagranicznych, oraz liczne publikacje w periodykach.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:

– Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr hab. Piotr Gliński
www.gov.pl/web/kultura

– Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi
www.lodz.ipn.gov.pl

– Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński
www.gov.pl/web/uw-lodzki

– Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber
www.lodzkie.pl

Partnerzy:
Łódzki Dom Kultury, Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, A Media, Januszewscy, Venita,