ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA” I OTWARCIE WYSTAWY POKONKURSOWEJ​

Karta zgłoszenia 2022

Regulamin konkursu

67 prac wpłynęło na konkurs Szopka Bożonarodzeniowa organizowany przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Ilość i sposób wykonania szopek sprawiły, że jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Dziś w obecności Zastępcy Burmistrza Joanny Skotnickiej-Fiuk, Tomasza Grajnerta – Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej i w towarzystwie Świętego Mikołaja wręczyliśmy nagrody i wyróżnienia. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Wszystkie szopki można podziwiać w Muzeum do 15 stycznia 2023 r. Wszystkie zgłoszone prace zostaną zwrócone twórcom po zakończeniu okresu ekspozycji wystawy.

Wyniki konkursu:

W kategorii szkoły podstawowe klasy I-IV:

I miejsce – Maja Skowron – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie

II miejsce – Marcin Dworacki – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie

II miejsce – Aleksander Maruszewski – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach

II miejsce – Klasa II a Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu

III miejsce – Krzysztof Kościelny – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Czastarach

III miejsce – Zuzanna Kędzierska – Szkoła Podstawowa w Bolesławcu im. Korpusu Ochrony Pogranicza

III miejsce – Marcin Musiał – Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu

 

Wyróżnienia:

– Maksymilian Rzepecki – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Masłowicach

– Maksymilian Sobera – Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II Wielkiego w Załęczu Małym

– Igor Boroń – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

– Zofia Goraj – Szkoła Podstawowa w Janowie

– Adam Mikołajczyk – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie

– Julia Biniek – Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Czernicach

– Iga Kowal – Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu

– Nikola Korzyniewska- Szkoła Podstawowa w Okalewie

– Maria Szukała – Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Czastarach

– Aleksandra Chocaj – Szkoła Podstawowa w Bolesławcu im. Korpusu Ochrony Pogranicza

 

W kategorii szkoły podstawowe kl. V-VIII:

I miejsce – Agata Preś – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

I miejsce – Marta Szkudlarek – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach

II miejsce – Miłosz Sas, Antoni Zalwert, Blanka Birlet – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żytniowie

III miejsce – Mikołaj RzepeckiSzkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Masłowicach

III miejsce – Piotr Buchla – Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Czernicach

III miejsce – Marcel Dybalski, Marcel Siwik, Magdalena Chadryś, Michalina Kowalczyk – Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu

Wyróżnienia :

– Emilia Madziara – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

– Laura Krajcer – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

– Magdalena Powroźnik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipniku

– Lena Walczak – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

– Nikola Majchrowska, Oliwia Majchrowska – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

– Maja Jabłońska – Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie

– Zofia Dwornicka – Zespół Szkoły i Przedszkola w Mokrsku

 

W kategorii szkoły średnie:

I miejsce – Przemysław Dziwiński, Damian Kwiatkowski, Kacper Łagiewski, Kornelia Nowak – Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu

III miejsce – Kamil Konieczny, Kacper Łuczak, Dawid Wróblewski, Maciej Zysiek – Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu

III miejsce – Natalia Kwiatkowska – Publiczne Szkoły Katolickie Specjalna Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Wierzbiu

EnglishGermanPolishUkrainian
Skip to content