Spis podstron

Informacje bieżące
W „Niedzielę z muzyką klasyczną” 14 czerwca 2026 r. darmowy transport z Wielunia do Ożarowa zapewniony przez partnera wydarzenia ABX2BUS wyrusza o godz. 15.45 z przystanku przy poczcie na Placu Legionów.
Darmowy transport powrotny Ożarów-Wieluń wyrusza z parkingu Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie o godz. 18.15

Prawdziwa uczta dla melomanów! Muzeum Ziemi Wieluńskiej we współpracy z Gminą Wieluń i Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie ma zaszczyt zaprosić na dwa wspaniałe koncerty dnia 14 czerwca 2026 r.: – w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie o godz. 16.30 wystąpią skrzypaczka Zofia Anna Olesik oraz pianistka Joanna Zathey-Wójcińska; – w kościele św. Józefa w Wieluniu o godz. 19.30 wystąpią wokalistki Anna Ogińska (sopran) oraz Joanna Iwaszkiewicz (mezzosopran), którym będzie akompaniował na organach Robert Kromolan. Bezpłatny transport – do Ożarowa i kurs powrotny do Wielunia – zapewni specjalny partner wydarzenia – firma transportowa ABX2bus! (liczba miejsc ograniczona, zapisy w siedzibie MZW)

Dwie audycje muzyczne pt. Do polki i czardasza południe zaprasza. Twórczość kompozytorów europejskich krajów południowych, dla dzieci ze szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej 22 maja br. w godzinach: 9.00-9.50, 10.00 – 10.50.
Wystąpili:
Ewelina Pełka – flet,
Włodzimierz Gołębiowski – klarnet,
Roman Kryst – akordeon,
Magdalena Mirowska – fortepian, prowadzenie audycji.

Kolejna edycja Nocy Muzeów już za nami! Mimo niepogody, w sali kominkowej dworu w Ożarowie zagrali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu. Natomiast w przydworskiej Oficynie można było podziwiać wystawę “Mój Ożarów – daleki i bliski” Zofii Białas oraz drewniane makiety czterech Ożarowskich budynków autorstwa Edwarda Chłoda.

W Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie oddział MZW odbyły się 24 kwietnia 2026 r. trzy audycje muzyczne pt. “Na werblu i bębnie hałasujemy bezbłędnie” dla dzieci ze szkół podstawowych. Wystąpili: Karolina Ociepa – obój, Przemysław Szymonik – skrzypce/prowadzenie, Oskar Korgul – instrumenty perkusyjne, Jacek Stawiarski – fortepian.

W Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie oddział MZW odbył się 19 kwietnia 2026 r. koncert poświęcony twórczości “króla jazzu” George’a Gershwina. Wystąpił znakomity pianista Michał Kryworuczko (fortepian) z interpretacjami m.in. “Błękitnej rapsodii”, “Amerykanina w Paryżu”, tematu z opery “Porgy and Bess”. Koncert poprowadził Jacek Woleński.

27 marca 2026 r. w Muzeum Wnętrz Dworskich (Oddziale MZW) odbyły się trzy audycje muzyczne pt: ,,Nie zaklęciem a śpiewem zaczaruję Ciebie, muzyka operowa i operetkowa” dla dzieci ze szkół podstawowych. Wystąpili: Katarzyna Szymonik – śpiew, flet; Przemysław Szymonik – skrzypce; Przemysław Kasprzyk – waltornia; Magdalena Mirowska – fortepian, prowadzenie audycji.




Poetycko muzyczny stand up artystyczny autorstwa Dariusza Jakubowskiego, pt: ,,Wokół Herberta, czyli potęga smaku, albo sztuczny miód”, odbył się 7 grudnia 2025 (niedziela) o godz. 17.00 w sali kominkowej Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie (Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej).
Wystąpili: Dariusz Jakubowski – recytacja, reżyseria; Katarzyna Thomas – sopran; Piotr Szafraniec – fortepian

Wystąpili: Przemysław Szymonik – skrzypce, Przemysław Kasprzyk – waltornia, Krzysztof Kasprzyk – saksofon, Magdalena Mirowska – fortepian, prowadzenie audycji.



19 października 2025 arie operowe po raz kolejny wybrzmiały w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, oddziale MZW w wykonaniu znakomitych artystów młodego pokolenia: Pauliny Makarowskiej (sopran), Piotra Szczepańskiego (tenor), Benedykta Szostoka (baryton). Wokalistom akompaniowała na fortepianie Mirella Malorny. Koncert poprowadziła Ewa Kafel.



Gmina Wieluń oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie mają zaszczyt zaprosić na uroczysty koncert 15 czerwca 2025 r. o godzinie 16.00 w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca w Wieluniu. Koncert zorganizowany został dla uczczenia rocznicy 35.lecia Samorządu Terytorialnego Gminy Wieluń.

Dwie audycje muzyczne pt. “W rytmie bluesa” dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej 21 maja br. w godzinach: 9.00-9.50, 10.00 – 10.50.
Wystąpili: Katarzyna Szymonik – śpiew, Przemysław Szymonik – skrzypce, Robert Gudaja – klarnet, Magdalena Mirowska – fortepian, prowadzenie audycji.

Noc Muzeów 2025 już za nami! Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie we współpracy ze Państwową Szkołą Muzyczną I stopnia w Wieluniu zorganizowały wiosenny koncert uczniów szkoły oraz występ Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego.

Trzy audycje muzyczne pt. „Muzyczka na pałkach i pałeczkach” dla dzieci ze szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej 23 kwietnia. Wystąpili: Dawid Chraczyński – trąbka, Szymon Chłąd – perkusja, Robert Gudaja – saksofon, Magdalena Mirowska – fortepian, prowadzenie audycji.

Znakomity fortepianowy recital chopinowski Andrzeja Wiercińskiego w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie, Oddziale Muzem Ziemi Wieluńskiej miał miejsce 13 kwietnia 2025 r. (niedziela) o godz. 17.00 w sali kominkowej dworu w Ożarowie. Półfinalista XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie zaprezentował przed wieluńską publicznością interpretacje utworów F. Chopina.

Dwie audycje muzyczne pt. „Solo i w duecie” dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych odbyły się w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej 12 marca 2025 r. Wystąpili: Julia Łyczba – skrzypce, Katarzyna Szymonik – śpiew, flet, Jerzy Bober – fagot, Magdalena Mirowska – fortepian, prowadzenie audycji.












ZARZĄD TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ
MUZEUM WNĘTRZ DWORSKICH w OŻAROWIE
serdecznie zaprasza
na koncert ożarowianki, skrzypaczki NFM Filharmonii Wrocławskiej p. Anity Koźlak,
który odbędzie się w dniu 19 maja 2024 r. o godzinie 17.00
w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie
Koncert skrzypcowo-fortepianowy pt. „Niech połączy NAS muzyka …”
dofinansowany jest w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Mikrogranty Mokrsko 2024 r. ze środków Gminy Mokrsko oraz ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 – 2030 realizowanego przez Centrum OPUS.


Zarząd
TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ
MUZEUM WNĘTRZ DWORSKICH W OŻAROWIE
serdecznie zaprasza na
XXVIII WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE,
które odbędzie się 28 kwietnia 2024 r. o godz. 16.00
w siedzibie Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu




