WYSTAWA MALARSTWA POPLENEROWEGO PT. „ZIELONO MI…”

10 stycznia – 8 marca 2016 r.

Grupa plastyczna „Akwarelki” działa w Wieluńskim Domu Kultury od 2009 roku. Skupia ludzi z pasją, którzy swoją przygodę z malarstwem rozpoczęli w późniejszym okresie swego życia. Malarze co tydzień spotykają się w pracowni plastycznej WDK by zgłębiać tajemnice warsztatu malarskiego. Uczestniczą również w konkursach, przeglądach twórczości, wystawach i osiągają sukcesy. Od czterech lat cyklicznie biorą udział w plenerach malarskich organizowanych przez WDK, gdzie w twórczej atmosferze, na łonie natury malują zdobywając nowe doświadczenia.

Prezentowana wystawa jest owocem pracy podczas wiosennego pleneru malarskiego „Zielono mi…” .
Kilkudniowy plener odbył się w Załęczańskim Parku Krajobrazowym. W tym roku wzięło w nim udział 15. artystów. Głównym zadaniem, jak wynika z tytułu pleneru, było balansowanie na palecie barw w obszarze zieleni.

Natura, szczególnie w maju, stanowi wspaniałą inspirację do tworzenia w tej tonacji barwnej. Zamknięcie obrazu w ramach wąskiej gamy kolorystycznej jest, nawet dla wytrawnego artysty, niemałym wyzwaniem.

Gratuluję Wam, moi plenerowicze!
Opiekun artystyczny pleneru – instruktor plastyki WDK Anna Macińska.

Autorzy prac:
Marek Berger