70-LECIE POWSTANIA KOŁA POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO WIELUŃ – MIASTO

20 maja 2018 r.

W dniu 20 maja 2018 r. w budynku oficyny przy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy wędkarskiej pt: „70-lecie powstania koła Polskiego Związku Wędkarskiego Wieluń – Miasto „.

Na wystawie zaprezentowano historię najstarszego koła wędkarskiego na terenie ziemi wieluńskiej. Koło Wieluń – Miasto zostało założone w 1948 roku i jest starsze od Polskiego Związku Wędkarskiego, który powstał w 1950 roku. Ponadto na wystawie można oglądać trofea, sztandary, dyplomy oraz akcesoria używane przez wędkarzy.

Otwarcia dokonał Dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jan Książek oraz Prezes koła Polskiego Związku Wędkarskiego Wieluń – Miasto Zdzisław Sieradzki. Po otwarciu wystawy zaprezentowano sportowy połów ryb na stawie dworskim.