Z WIELUNIA W ŚWIAT – WYSTAWA ZDJĘĆ ANDRZEJA KACAŁY

17 maja – 10 września 2014 r.

Otwarciem wystawy fotografii Andrzeja Kacały została zainaugurowana VI edycja Wieluńskiej Nocy Muzeów.
O wystawie i jej autorze opowiadał Adam Ustyniak, przyjaciej i „wirtualny towarzysz” niemal wszystkich podrózy Andrzeja Kacały.
Usprawiedliwił nieobecność autora, który w tym czasie musiał być obecny na zebraniu zarządu organizacji żeglarskiej Hermandaddelacosta, w której pełni funkcję II sztormana.

Wystawa pokazuje zdjęcia z wybranych podróży lądem i morzem oraz wydane „Dzienniki podróży”, w których „Autor ze swadą, swobodnie przenosi swoją opowieść z kontynentu na kontynent, walcząc z klimatem i jego żywiłami, naraża się na na różnorodne kłopoty, bariery językowe i … kulinarne.” [ Dzienniki podrózy, tom IV ]