VI MARSZ NADWARCIAŃSKIM SZLAKIEM WOJNY OBRONNEJ​

30 września 2022 r.

W dniu dzisiejszym (30.09.) Muzeum Ziemi Wieluńskiej, Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej oraz Nadleśnictwo Wieluń zorganizowały VI Marsz Nadwarciańskim Szlakiem Wojny Obronnej. W tegorocznym marszu udział wzięli uczniowie  dwóch szkół: Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie oraz Zespołu Szkolno –Przedszkolnego w Kraszkowicach. Trasa marszu wiodła od Krzeczowa do Niżankowic. Wydarzenie było okazją do przybliżenia uczestnikom historii przedwojennego poligonu  w Więcławach, pokazanie okopów i omówienia przygotowań linii obronnych przez wojsko polskie latem 1939 r. oraz stanowisk polskiej artylerii rozlokowanej w okolicach Niżankowic. Młodzież miała również okazję zobaczyć okopy z czasów I wojny światowej i dowiedzieć się o przyczynach ich przygotowania przez wojska niemieckie.

Marsz zakończono ciepłym posiłkiem z kuchni polowej.