SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ KIELECKĄ​

9 września 2022 r.

W zeszły piątek spotkaliśmy się w Muzeum Ziemi Wieluńskiej z łódzką pisarką Katarzyną Kielecką, spotkanie poprowadził znawca regionu Marek Patyk, który w procesie tworzenia fabuły pomagał autorce osadzić w wieluńskich realiach najnowsze dzieło – powieść historyczną „Znajda” (wydaną drukiem 30 sierpnia 2022 r.).

„Znajda” ukazuje wojenne losy wieluńskiej rodziny Sitarzy. To powieść, której akcja rozpoczyna się w sierpniu 1939 r. w Wieluniu, i w której przenikają się wątek współczesny, zrodzony z wyobraźni, i wojenny, utkany ze zdarzeń, które miały miejsce w rzeczywistości: jak bombardowanie Wielunia, pacyfikacja przez niemiecką policję wsi Skałka Polska, obozowe życie w „Małym Oświęcimiu” czy codzienność na łódzkim Grembachu.