KONCERT ŚWIĄTECZNY „KOLĘDY, PASTORAŁKI I NIE TYLKO!”

8 stycznia 2023 r.

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa na Koncert Świąteczny „Kolędy, pastorałki i nie tylko!”, który odbędzie się 8 stycznia (niedziela) 2023 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej o godzinie 16.30.

Zagra dla nas Zespół Pieśni i Tańca „Dobroń”, zdobywca drugiego w 2017 r., zaś w 2018 r. pierwszego miejsce w swojej kategorii na festiwalu w Bosel, w północno-zachodnich Niemczech. W 2019 roku zespół reprezentował nasz kraj na unikalnym Święcie Chleba w położonym na południu Francji mieście Najac. W sierpniu 2021 roku „Dobroń” zajął 1 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Ludowej ,,Złota Leszczyna” organizowanym przez Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku. W tym roku brał też udział w międzynarodowym festiwalu POLKA.

Przez blisko 65 lat działalności zespołu koncertował m. in. w Niemczech, Austrii, dawnym ZSRR, Chorwacji, Czarnogórze, dawnej Czechosłowacji, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Hiszpanii, Finlandii, Holandii, Francji, Włoszech, Węgrach, Sycylii, a nawet ciekawostka – Korei Północnej.