ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@muzeum.wielun.pl

KONFERENCJA "HISTORIA LOKALNA JAKO KLUCZ DO WŁASNEJ TOŻSAMOŚCI"

10 czerwca 2024 r.
 
W dniu wczorajszym w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyła się konferencja przygotowana wspólnie z Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego pt. Historia lokalna jako klucz do własnej tożsamości, której uczestnikami byli dyrektorzy szkół i nauczyciele z okolicznych powiatów. Jako pierwszy z prelegentów wystąpił dyrektor MZW Jan Książek, który wygłosił wykład nt. zawodów w dawnym Wieluniu. Z kolei prof. Tadeusz Olejnik przybliżył zebranym temat II wojny światowej w Wieluniu.
Po krótkiej przerwie konsultant CREWŁ w Sieradzu Jadwiga Wysocka zaprezentowała zespół doradców metodycznych a następnie oddała im głos. Do tematu dawnych zawodów odniosła się w swoim wystąpieniu Renata Błaszczyk. O laurze przewodnika i zeszycie metodycznym mówiła Ewa Marciniak-Kulka, odniosła się do tego również Karolina Frejek. Pomysły na innowacyjne nauczanie zaprezentowała Małgorzata Żuchowska, dyrektor SP nr 4 w Wieluniu. Na zakończenie konferencji Dorota Żuberek przedstawiła zagadnienie innowacji pedagogicznej jako propozycji współpracy dla szkół w nowym roku szkolnym 2024/2025.
 
Spotkanie w muzeum było także okazją do wymiany doświadczeń, była również możliwość zwiedzenia wystaw stałych i czasowych MZW.
Skip to content