VII MARSZ NADWARCIAŃSKIM SZLAKIEM WOJNY OBRONNEJ 1939 R.

16 czerwca 2023 r.

Kolejny Marsz Nadwarciańskim Szlakiem Wojny Obronnej 1939 r. już za nami. W tegorocznym, siódmym już z kolei Marszu, w którym wzięło udział ponad 150 uczniów z trzech szkół, tematycznie przebiegał wokół 85 rocznicy pobytu batalionów pancernych na poligonie wojskowym Krzeczów-Więcławy.

Wraz z prezentacją stanowisk przy dawnej strzelnicy wojskowej na Kulowej Górze, zawierających informacje o historii poligonu, rozegrano Międzyszkolny Turniej Strzelecki z wykorzystaniem broni pneumatycznej. Następnie odbył się krótki marsz po terenie przedwojennego poligonu, w trakcie którego młodzież obejrzała inscenizację prezentującą walkę oddziału polskiego z patrolem niemieckiego wojska w 1939 r.

Marsz zakończył się posiłkiem oraz wręczeniem pamiątkowych dyplomów i symbolicznych nagród dla zwycięzców turnieju strzeleckiego. Organizatorami Marszu byli Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej, Nadleśnictwo Wieluń oraz Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.