SPOTKANIE Z MISJONARZEM KS. OSETEM
"ZEJDŹ Z KANAPY! WSPOMNIENIA Z MISJI W ZAMBII I JAMAJCE"
13 marca 2024 r.
Zejdź z kanapy! – to jedno z przesłań spotkania, jakie miało dziś miejsce w muzeum. Naszym gościem był ks. Maciej Oset, proboszcz Gaszyn Parafia Najświętszego Imienia Maryi, który kilka lat spędził na misjach w Zambii i Jamajce.
Głównym tematem jego wystąpienia były wspomnienia z pracy duszpasterskiej, ale także przemyślenia i wskazówki, jak żyć wartościowo i realizować swoje zamierzenia. Uczestnicy spotkania mieli także możliwość zwiedzania naszej wystawy czasowej “Afryka. Tajemnice czarnego Lądu”.