SPEKTAKL MUZYCZNO-LITERACKI "FREDRO - KONTEKSTY ALBO ZUPA NA GWOŹDZIU, CZYLI OD KOCHANOWSKIEGO DO GAŁCZYŃSKIEGO"

22 października 2023 r.

Po raz kolejny zaprosiliśmy do występu w Muzeum Konfraternię Artystyczną (w składzie D. Jakubowski, K. Thomas, P. Szafraniec), która tym razem wystąpiła dla nas w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddziale Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Dobór lokalizacji nie był przypadkowy, zabytkowy XVIII-wieczny dwór szlachecki z wystrojem wnętrz stylizowanym na stan z XIX wieku, stanowił piękne i wierne realiom czasu tło dla programu spektaklu literacko-muzycznego nawiązującego do postaci hrabiego Aleksandra Fredry, ziemianina, komediopisarza, poety. Spektakl „Fredro – konteksty albo zupa na gwoździu, czyli od Kochanowskiego do Gałczyńskiego” poprowadził i okrasił poezją aktor Dariusz Jakubowski, natomiast Katarzyna Thomas (sopran) i Piotr Szafraniec (fortepian) wspólnie wypełnili wnętrze Muzeum muzyką F. Chopina, C. Debussyego, R. Koczalskiego, R. Maciejewskiego i K. Szymanowskiego.