OTWARCIE WYSTAWY "Z BIEGIEM WARTY - KAMION 2022"

2 kwietnia 2023 r.

Po raz dwudziesty trzeci Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu gości prace artystów Ogólnopolskiego Pleneru Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy-Gracza. Tym razem na wystawie prezentowanych jest ponad 30 płócien i 4 rzeźby artystów, którzy wzięli udział w plenerze – Katarzyny Bułka-Matłacz, Stanisława Chomiczewskiego, Mariana Danielewicza, Ilony Herc, Anny Jagodovej, Wiktora Jerzego Jędrzejaka, Pawła Kotowicza, Przemysława Lasaka, Aliny Sibery, Małgorzaty Stępniak, Moniki Ślósarczyk i Leszka Żegalskiego.

Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 2 kwietnia (niedziela) 2023 r. o godz. 17.00 w obecności dyrektora Muzeum Ziemi Wieluńskiej Jana Książka oraz burmistrza Gminy Wieluń Pawła Okrasy, reprezentujących instytucje współorganizujące zeszłoroczny plener.