OTWARCIE WYSTAWY "DIALOG Z ZIEMIĄ"

14 stycznia 2023 r.

Od dziś w Muzeum Ziemi Wieluńskiej można oglądać wystawę „Dialog z ziemią” autorstwa Magdaleny Klimczak, fotografki, reporterki, nauczycielki, której prace mieszczą się na pograniczu fotografii artystycznej i dokumentalnej.

Co o projekcie „Dialog z ziemią” mówi sama autorka?
– „Człowiek, pracując w polu, wykonywał setki, jeśli nie tysiące tych samych, powtarzających się ruchów, w zależności od tego, pod jaką uprawę chciał przygotować pole. Rolnik był niczym aktor, których odgrywał coroczne, jednorazowe przedstawienie. Narzędzia, które człowiek wyprodukował do uprawy roli, stworzyły pierwotny ukryty dialog człowieka z ziemią. Bohater tego przedstawienia – człowiek, zmieniał się przez stulecia, tło – ziemia zawsze ta sama, gotowa, aby rodzić nowe plony i poddawać się niestrudzonej ręce człowieka”.

Poniżej wideo-zaproszenie do zwiedzania wystawy od autorki: