ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@muzeum.wielun.pl

Otwarcie III Międzypowiatowej Wystawy Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością

15 grudzień 2023 r.

III Międzypowiatowa Wystawa Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach we współpracy z Muzeum Ziemi Wieluńskiej została dziś oficjalnie otwarta. Symbolicznego wprowadzenia dokonali Barbara Mazur – dyrektor SOSz-W, Jan Książek – dyrektor MZW oraz pomysłodawczyni wystawy – Kinga Kozarów.
Prezentowane są na niej prace podopiecznych z 19 placówek (dzieci, młodzież, osoby dorosłe z różnymi stopniami niepełnosprawności), którzy przybliżają swoją twórczość artystyczną. Prace zostały wykonane własnoręcznie na zajęciach o dowolnie wybranej tematyce i technikach. Wystawa ma na celu promocję lokalnych placówek oraz przegląd dorobku artystycznego osób z niepełnosprawnością z powiatów wieluńskiego, sieradzkiego, wieruszowskiego oraz pajęczańskiego.
 
Podczas wernisażu wręczono podziękowania za udział ośrodkom uczestniczącym w wystawie. Spotkanie uświetnił koncert artystów z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu.
Skip to content