NOWY CYKL SPOTKAŃ "POROZMAWIAJMY O SZTUCE"

22 XI 2023 r. "Kurator wystaw sztuki - między Artystą a Odbiorcą"

22 listopada 2023 r.

Gościliśmy wczoraj w Muzeum Ziemi Wieluńskiej panią Monikę Nowakowską z Łodzi, historyk sztuki, kuratorkę wystaw sztuki nowoczesnej i współczesnej, autorkę tekstów o sztuce, architekturze. Posłuchaliśmy podczas wykładu „Kurator wystaw sztuki – między Artystą a Odbiorcą” o kulisach pracy z artystami oraz anegdotki o pracy kuratora sztuki.

To kolejne, drugie już wydarzenie z nowego cyklu comiesięcznych spotkań „Porozmawiajmy o Sztuce”. O dacie kolejnego będziemy informować już wkrótce.

25 X 2023 r. "Sztuka dla Mnie"

25 października 2023 r.

Inauguracja nowego cyklu spotkań w Muzeum „Porozmawiajmy o Sztuce” przebiegła we wspaniałej atmosferze. Rozpoczęliśmy wykładem „Sztuka dla Mnie” wygłoszonym przez dr hab. Zygmunta Laskowskiego, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, o tym czym jest Sztuka i jak ją zdefiniować, a także o etapach kształcenia i uwrażliwiania młodego grafika. Pan Profesor podzielił się również anegdotami z jego osobistej drogi do działalności artystycznej i dydaktycznej. Na zakończenie, przy kawie wymieniliśmy się własnymi refleksjami w temacie spotkania.

Dalsze informacje o tematach i datach kolejnych spotkań będą udostępnione już wkrótce na stronie i mediach społecznościowych Muzeum Ziemi Wieluńskiej.