ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@muzeum.wielun.pl

ZAJĘCIA WAKACYJNE "CZWARTKI W MUZEUM"

Czwartki w muzeum 2023

Już wkrótce zapraszamy młodzież ziemi wieluńskiej na zajęcia wakacyjne „Czwartki w Muzeum”. Co tydzień ciekawe atrakcje, w każdy czwartek o godzinie 10.00 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu lub w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie. Każde z zajęć przewidziane jest na okres około jednej godziny.

06.07.2023 Rozpoznaj drzewa w parku

Rozpoczęliśmy wczoraj tegoroczny cykl spotkań wakacyjnych – Czwartki w Muzeum. W Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie uczestnicy uczyli się nawigować za pomocą mapy i kompasu po naszym parku oraz starali się rozpoznać gatunki wypełniających go drzew.

13.07.2023 Od Jelenia do Wielunia - sztuka haftu

Na kolejnym spotkaniu Czwartków w Muzeum rozmawialiśmy o pozostałych na terenie miasta śladach legendy o założeniu Wielunia, a następnie uczestnicy zajęć „Od Jelenia do Wielunia – sztuka haftu” za pomocą tamborka spróbowali wyszyć głowę jelenia muliną na kawałku płótna. Włożyli w to mnóstwo czasu i serca efekty można podziwiać na zdjęciach.

20.07.2023 Warsztaty u garncarza - zajęcia z gliną

Na wczorajszych zajęciach wakacyjnych w muzeum była okazja wykazać się zdolnościami manualnymi. Na „warsztatach u garncarza” każdy z uczestników wykorzystał swój przydział gliny do stworzenia czegoś ciekawego wedle własnego projektu – zobaczyliśmy i kubki i ślimaki i samochodziki, a nawet glinianego słonika.

27.07.2023 Kolorowy świat wycinanek

Dziś mówiliśmy na Czwartkach w Muzeum o tym jak dodać naszemu życiu kolorytu za pomocą papierowych wycinanek. Ozdoby wykonaliśmy samodzielnie, wedle szczegółowego instruktażu co, gdzie i jak zaginać i przyciąć. Na zakończenie uczestnicy dostali wzór wieluńskiej wycinanki do wykonania jako pracę domową.

03.08.2023 Zielnik Mistrza Hieronima

Dzisiejsze spotkanie czwartkowe w Muzeum „Zielnik Mistrza Hieronima” nawiązywało do działalności Hieronima Spiczyńskiego z Wielunia, który w swoim wydanym drukiem zielniku pozostawił opisy ziół „tutecznych i zamorskich”, rozmaitych składników użytecznych w medycynie naturalnej (warto sprzątać po swoim psie) oraz receptury lekarstw i sposób aplikacji.

 

10.08.2023 Makieta Wielunia

Dziś podczas zajęć wakacyjnych rozpoznawaliśmy zabytki Wielunia i budowaliśmy makietę miasta. Wyszło kolorowo i historycznie.

17.08.2023 My się kata nie boimy

Podczas ostatnich wakacyjnych zajęć w Wieluniu odwiedziliśmy pracownię wieluńskiego kata w baszcie Męczarni. Było kilka ciekawostek o życiu i pracy „Mistrza Małodobrego” oraz dużo o historii baszty i jej roli w dawnym Wieluniu. W przyszłym tygodniu zapraszamy na ostatnie zajęcia cyklu wakacyjnego „Czwartki w Muzeum” do Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

24.08.2023 Malowany dwór

W Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie oddziale MZW odbyły się zajęcia plastyczne „Malowany dwór” organizowane w ramach „Czwartków w Muzeum”. Kolorowe prace powstawały w plenerze. Spokojne otoczenie sprzyjało wypoczynkowi i inwencji twórczej.
Tym samym zamykamy tegoroczny cykl zajęć wakacyjnych „Czwartki w Muzeum”. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i zapraszamy ponownie – już za rok.

 

Skip to content