ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

Z BIEGIEM WARTY. KAMION 2012

W dniu 7 kwietnia w Muzeum odbył się wernisaż wystawy Z biegiem Warty Kamion – 2012, w którym uczestniczyli: artyści, władze samorządowe ze Starostą Wieluńskim – Andrzejem Stępniem na czele, Burmistrz Wielunia – Janusz Antczak oraz liczne grono miłośników malarstwa.

Wystawa jest prezentacją prac uczestników XIII Ogólnopolskiego Pleneru Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy Gracza. Co roku we wrześniu powracają artyści do Kamionu – dlaczego? W katalogu do wystawy Andrzej Fogtt napisał, że: „Te dwa tygodnie ucztowania z naturą i ze sobą daje nam siłę na wiele miesięcy. Inspiracja? Z pewnością, nie tyko przyrodą ale też czułością rozmów i bycia”. Powstałe podczas wspólnego malowania prace (52 obrazy olejne i akrylowe oraz popiersie ceramiczne) udostępniono zwiedzającym w 3 salach wystaw czasowych. Siedemnastu artystów: Wilga Badowska, Stanisław Chomiczewski, Andrzej Fogtt, Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Monika Krzakiewicz, Przemysław Lasak, Sabina Lonty, Waldemar Marszałek, Jan Bonawentura Ostrowski, Kajetan Pasztuła, Daniel Pielucha, Alina Sibera, Joanna Sierko Filipowska, Katarzyna Szydłowska, Jan Wołek, Leszek Żegalski, zapisało na płótnie, papierze bądź jedwabiu swoje emocje, spostrzeżenia, refleksje, przemyślenia.

Wystawę można zwiedzać do 6 maja 2013 r.