ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

VIII EDYCJA KONKURSU „MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE”

W dniu 11 marca 2015 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej już edycji konkursu „Moje drzewo genealogiczne”, zainicjowanego przez adiunkta ożarowskiego dworku Pawła Mikołajczyka. W tym roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów dostarczyli łącznie 60 prac, które wykonane zostały zróżnicowanymi technikami plastycznymi (wyklejanka, kolaż, papieroplastyka, techniki malarskie).

Jury przyznało następujące nagrody:

– I miejsce dla Marty Mikołajczyk (Szkoła Podstawowa w Burzeninie), Joanny Lubańskiej (Publiczne Gimnazjum im. Andrzeja Ruszkowskiego w Złoczewie) i Zuzanny Majtyki (Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Sportowymi im. Kazimierza Wielkiego w Wieluniu);

– II miejsce dla Mateusza Morawiaka (Publiczna Szkoła Podstawowa w Strojcu), Zofii Papierkowskiej (Szkoła Podstawowa w Mierzycach), Aleksandry Wiszniewskiej (Szkoła Podstawowa w Mierzycach) oraz Dawida Kędzi (Publiczne Gimnazjum w Mierzycach);

– III miejsce dla Kajetana Kucharskiego (Szkoła Podstawowa w Burzeninie), Piotra Podgórskiego (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu), Szymona Kucharskiego (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu) oraz Julii Lesiak (Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ireny Sendlerowej w Wieluniu).

Wyróżnione zostały prace: Patryka Makowskiego (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu), Mileny Łęgosz (Publiczna Szkoła Podstawowa w Strojcu), Kamila Błasiaka (Zespół Szkoły i Przedszkola w Ożarowie), Kamila Drapiewskiego (Szkoła Podstawowa im. KEN w Kurowie), Dominiki Wolniak (Publiczne Gimnazjum w Białej) oraz Patrycji Pabijaniak (Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osjakowie).

Prace nagrodzone można oglądać w Muzeum w Wieluniu do końca marca. Wszystkie „drzewa genealogiczne” dostarczone na tegoroczny konkurs będą zaprezentowane w budynku oficyny przy Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie od 10 kwietnia 2015 r. do 10 maja 2015 r.

Skip to content