WERNISAŻ WYSTAWY „MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE 2021″

W dniu 10 marca 2021 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy Moje Drzewo Genealogiczne. Łącznie napłynęły 32 prace.

Ideą przewodnią konkursu jest odkrywanie i głębsze poznawanie własnych korzeni i tożsamości. Wspólne odkrywanie ma wzbudzać u uczniów potrzebę pielęgnacji rodzinnych tradycji i szacunek do własnej przeszłości. Drogą do tego celu jest zebranie jak najpełniejszej informacji o historii swojej rodziny dzięki rozmowie międzypokoleniowej – z rodzicami, dziadkami, pradziadkami lub z innymi krewnymi – przy rodzinnym albumie.

Komisja dokonała oceny prac pod względem ilości i czytelności zawartych w nich informacji, pomysłowości, strony plastycznej i estetycznej.

Sponsorem nagród w konkursie jest firma Inframet Krzysztof Chrzanowski

Wyniki pracy komisji przedstawiają się następująco:

Miejsce I kat. IV-VI

Kacper Jasicki, kl. VI – Szkoła Podstawowa nr 4 w Wieluniu im. Królowej Jadwigi

Miejsce II kat. IV-VI

Liliana Kacyna , kl. IV – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach

Wiktoria Latocha, kl. VI – Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Rudzie

Miejsce III kat. IV-VI

Blanka Kołodziej, kl. IV – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokolnikach

Ksawery Chudy – Szkoła Podstawowa im. KEN w Kurowie

Wyróżnienia kat. IV-VI

Michalina Jasianek, kl. IV – Szkoła Podstawowa im. rtm. W. Pileckiego w Ostrówku