ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

MALARSTWO DANIELA PIELUCHY

W minioną niedzielę, 11 września, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wernisaż wystawy Nadrealizm Polski Daniela Pieluchy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, radni miejscy i członkowie rady muzeum. Twórczość rodzimego artysty spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

Spotkanie uświetnił koncert „Trzeba marzyć?” w wykonaniu Anny Stankiewicz i Janusza Strobla – znanego polskiego gitarzysty i kompozytora, który ma na swoim koncie współpracę z takimi autorami tekstów jak Jonasz Kofta czy Wojciech Młynarski. Twórczość Daniela Pieluchy nie jest mu obca, wspólnie tworzyli już projekty artystyczne.

Choć to pierwsza wystawa indywidualna tego autora w MZW, jego prace można już było podziwiać w Wieluniu wielokrotnie m.in. podczas ekspozycji poplenerowych. Daniel Pielucha urodził się w Wieluniu, mieszka obecnie w Działoszynie. Jego Ojczyzną ? jak sam mówi – jest Nadwarciańska Kraina. Tu się urodził i wychował, dlatego natura, najczęściej w kontrze do człowieka jest głównym tematem jego prac. Wystawiał m.in. w Częstochowie, Warszawie, Katowicach, Krakowie, Zielonej Górze, Łodzi, Zakopanem, Radomiu, Sieradzu i Lublinie. Wielokrotnie reprezentował polską sztukę współczesną za granicą m.in. w Nowym Jorku i Berlinie. Wystawa w MZW będzie czynna do 16 października 2016 r..

Skip to content