ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

MADONNY POLSKIE

23 października 2016 – 8 stycznia 2017

Madonny Polskie – zbiór obrazów autorstwa Franciszka Kafla można od soboty, 22 października 2016 r. oglądać w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

zaproszenie

Wystawę, która gościła już w kilku miastach w całej Polsce, tworzą 34 obrazy z wizerunkami Maryi, wśród których znajduje się także obraz Matki Bożej Pocieszenia – Pani Ziemi Wieluńskiej. To interpretacje malarskie ikon z polskich sanktuariów maryjnych z dopisanym kaligraficznym tekstem modlitw Jana Pawła II. Inspiracją do podjęcia tego tematu stało się średniowieczne malarstwo tablicowe i pontyfikat Papieża Polaka.

Otwarciu sobotniej wystawy towarzyszył występ chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu pod dyrekcją Jakuba Jurdzińskiego i przy akompaniamencie Moniki Mieszały. Klimat pieśni maryjnych doskonale oddawał ducha wystawy.

Franciszek Kafel ur. w 1954 roku, studia ukończył w Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w Katowicach. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Był trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Uczestniczył w ponad 70 wystawach zbiorowych i poplenerowych.

Wystawę można oglądać do 8 stycznia 2017 r.

Skip to content