ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

KONKURS JAN DŁUGOSZ Z NIEDZIELSKA – W 600. ROCZNICĘ URODZIN

 

W dniu 1 grudnia 2015 r. odbyło się ostatnie wydarzenie z zaplanowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej w ramach kończącego się Roku Długoszowskiego.

Z okazji 600. rocznicy urodzin ks. Jana Długosza, w 2015 r. Muzeum przygotowało m.in. wystawę Jan Długosz i jego czasy, zorganizowało ogólnopolską konferencję naukową, wydało folder poświęcony temu wybitnemu Kronikarzowi i jego związkom z ziemią wieluńską oraz wespół z Wieluńskim Towarzystwem Naukowym wybiło medal rocznicowy. Ostatnim z cyklu wydarzeń był przeprowadzony w pierwszy dzień grudnia konkurs o zasięgu międzypowiatowym „Jan Długosz z Niedzielska – w 600. rocznicę urodzin”.

Do konkursu ostatecznie przystąpili uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Wielunia i Kłobucka. Reprezentowali oni Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu, Zespół Szkół Nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu, Zespół Szkół Nr 2 im. ks. Jana Długosza w Kłobucku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusz Kościuszki w Wieluniu.

Konkurs, który miał charakter dwuetapowy (pisemny i ustny), wyłonił zwycięzców, którzy reprezentowali I LO im. T. Kościuszki w Wieluniu.
Pierwsze miejsce uzyskał Mateusz Jakubiszyn, miejsce drugie zajął Piotr Pacholik, a trzecie Ewa Graczyk.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i foldery, natomiast zwycięzcy dodatkowo zostali uhonorowani nagrodami w formie sprzętu elektronicznego, publikacji oraz medalu rocznicowego.

Skip to content