KARYKATURY – PORTRETY AUTORSTWA JACKA FRANKOWSKIEGO

W dniu 21 maja 2017 r. w oficynie przy dworze miał miejsce wernisaż prac Jacka Frankowskiego pt. „Karykatury – portrety autorstwa JACKA FRANKOWSKIEGO”.

Wystawa będzie czynna do końca sierpnia br.
Jacek Frankowski ur. w 1949 r. w Broku nad Bugiem Z wykształcenia leśnik, z zainteresowań historyk, z zawodu karykaturzysta.
Debiutował w 1974 r. równocześnie w „Słowie Powszechnym” i „Lesie Polskim”. Eksponował swoje prace na blisko 200 wystawach indywidualnych.

Współpracował z ponad setką tytułów prasowych i programów telewizyjnych m.in. „Karuzela”, „Szpilki”, „Rzeczpospolita”, „Courrier Internationale” „Godzina Szczerości” TVP 2, „Warszawski Przegląd Tygodnia” TVP 3.

Jest doradcą Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych d/s sztuki. Był sekretarzem Założycielskiego Zebrania Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury organizowanego przez Eryka Lipińskiego oraz sekretarzem Zarządu SPAK I kadencji. Przez dwie kadencje pełnił też funkcje prezesa SPAK. Nagrodzony „Złotą Szpilką ’91” za projekty lalek do telewizyjnej szopki „Polskie ZOO”.

Dwukrotnie w 1989 r. i w 1996 r. jego prace były eksponowane w Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu.