ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

KADRY KREŚLONE PIÓREM

W dniu 4 lutego 2016 roku o godz. 12.00 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej otwarto nową wystawę czasową pt. Kadry kreślone piórem. Ekspozycja składa się z 40 fotografii. Wszystkie zdjęcia powstały w warunkach terenowych i przedstawiają dzikie ptaki, żyjące na wolności. Ich autorem jest Miłosz Kowalewski – z wykształcenia architekt, z zamiłowania żeglarz i fotograf, laureat wielu międzynarodowych konkursów fotograficznych.

Prace zaprezentowano w wieluńskiej instytucji w formie powiększeń formatu 100x70cm, wykonanych w innowacyjnej technologii ChromaLuxe na panelach fotograficznych z blachy aluminiowej. Zdjęcia zrobiono głównie w rejonie Kołobrzegu i Pomorza Zachodniego. Wystawę zorganizowano we współpracy z Agencją Zegart. Ekspozycję w muzeum wzbogaciły dermoplasty wypożyczone od wieluńskich sióstr bernardynek.

Podczas otwarcia wystawy głos zabrał Jan Juszczak, miłośnik zwierząt, którego zainteresowania koncentrują się szczególnie wokół bocianów. Prelekcję na temat środowiska, w jakim żyją ptaki, wygłosił także Waldemar Golec – kustosz w Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

W związku z wystawą Muzeum Ziemi Wieluńskiej ogłosiło konkurs fotograficzny dla młodych mieszkańców regionu wieluńskiego.

Skip to content