ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

GRA MIEJSKA „WIELUŃ 735”

15 maja 2018 roku odbyła się gra miejska „Wieluń 735” zorganizowana przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Na starcie stawiło się osiem drużyn ze szkół podstawowych Gminy Wieluń. Na specjalnie zaaranżowanych stanowiskach, oznakowanych flagą Wielunia uczestnicy mieli do wykonania zadania, musieli też odpowiedzieć na pytania z historii Wielunia. Do zadań należało m.in. rzut do celu kulą kamienną, pisanie gęsim piórem czy układanie puzzli. Wśród pytań znalazły się te o miejsce pochówku rodziców Jana Długosza, order Joanny Żubr, zadanie, jakie należały niegdyś do kata czy wizyty w Wieluniu królów Polski.

Najszybciej na mecie stawili się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu, ale w łącznej punktacji (za wiedzę i za czas) o punkt lepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4, którzy ostatecznie zwyciężyli w całej grze.

Wręczenia nagród nastąpiło w sercu miasta, na pl. Legionów, gdzie symbolicznie otwarto także nową wystawę plenerową przygotowaną przez MZW – Wieluń miasto królewskie. Zwycięzcom gratulowali: Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, Sekretarz Miasta Magdalena Majkowska, Sekretarz Powiatu Andrzej Chowis, Radna Miejska Janina Zapłotna oraz dyrektor MZW Jan Książek.

Skip to content