ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

FERIE W MUZEUM 2017

 

Styczeń 2017 r.

Pracownicy Muzeum Ziemi Wieluńskiej zadbali o to, aby nie nudziło się w domu wszystkim, którzy zostali na ferie w Wieluniu. W muzeum zarówno dzieci, jak i młodzież, mogli skorzystać z bogatej oferty warsztatowej podczas tegorocznych ferii zimowych.

Podczas zajęć Survival – średniowieczne korzenie uczestnicy poznali m.in. dawne metody wzniecania ognia. Sami próbowali także swych sił w próbie rozniecenia ognia za pomocą drewnianego łuku. Poznali także nowocześniejsze, praktyczne metody uzyskania ognia.

Drugie zajęcia nosiły nazwę Historia piórem pisana. Podczas ich trwania najmłodsi mieszkańcy naszej gminy „przenieśli się w czasie” w okres średniowiecza – poznawali legendę o powstaniu Wielunia i wygląd średniowiecznego grodu. Atrakcyjną formą zabawy było także układanie wieży ratuszowej z megaklocków. Następnie dzieci spróbowały swoich sił w roli średniowiecznego skryby – w podziemiach MZW uczyły się pisać gęsim piórem podczas zajęć z kaligrafii. Na koniec odbył się pokaz odciskania pieczęci w laku.

Kolejne zajęcia to Kolorowa Epoka Lodowcowa. Gdzie jest Sid?. Na warsztatach omówiono prehistoryczne zwierzęta namalowane na ścianie korytarza muzealnego oraz te, które występują w popularnej, animowanej bajce pt. Epoka lodowcowa. Następnie dzieci na specjalnie do tego przygotowanej ścianie, rysowały kolorową kredą swoich ulubionych bohaterów. Dodatkową atrakcją było szukanie na wystawach muzealnych wydrukowanego wizerunku Sida – jednego z bohaterów popularnej animacji.

Lotnicze orły – taką nazwę nosiły ostatnie, feryjne muzealne warsztaty. Podczas tych zajęć uczestnicy poznali historię polskiego lotnictwa z nastawieniem na czerwono-białą szachownicę lotniczą oraz symbol orzełka wojsk lotniczych. Następnie podczas zajęć manualnych wycinali symbole polskiego lotnictwa wojskowego i naklejali je w odpowiednie miejsca na karcie pracy.

Zajęcia warsztatowe były bezpłatne dla grup zorganizowanych z terenu Gminy Wieluń oraz wszystkich indywidualnych uczestników zajęć.

Skip to content