ul. Narutowicza 13, 98-300 Wieluń 43 843-43-34 mzw@poczta.onet.pl

CZCIGODNA SŁUGA BOŻA MATKA TERESA OD ŚW. JÓZEFA JANINA KIEROCIŃSKA

Uroczyste otwarcie wystawy pt. „Czcigodna Sługa Boża Matka Teresa od św. Józefa Janina Kierocińska” odbyło się 6 czerwca 2015 r.

Ekspozycja złożona z 20 plansz przybliża jej życie i działalność. Ta z urodzenia wielunianka była m.in. Współzałożycielką Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Pośmiertnie uzyskała wiele wyróżnień, m.in. „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata”, „Sosnowiczanka stulecia” oraz „Najwybitniejszy Zagłębiak w historii”.

W tematykę wystawy wprowadzili siostra Bogdana Batog (autorka wystawy) ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek oraz Jan Książek – dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Na uroczystości nie zabrakło reprezentantów lokalnych władz Wielunia z burmistrzem Pawłem Okrasą, starostą Andrzejem Stępniem oraz Radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego Andrzejem Chowisem na czele. Wśród zgromadzonych gości liczną grupę stanowili także księża, siostry zakonne i proboszczowie wieluńskich parafii.

EnglishGermanPolishUkrainian