Koncert muzyki polskiej
klik W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się 10 listopada 2021 r. zorganizowany przez muzeum "Koncert muzyki polskiej", podczas którego wystą-pili: Joanna Krężel (sopran), Jolanta Gzella (mezzosopran), Szymon Jędruch (tenor), Lesław Białecki (bas), Piotr Majewski (skrzypce), Bogna Jędruch (fortepian).

W programie znalazły się m.in. utwory F. Chopina, S. Moniuszko, I.J. Paderewskiego. Gospoda-rzami wieczoru byli Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa i Dyrektor MZW Jan Książek.

W utworach klasycznych twórców dało się odczuć polskiego ducha i nutkę tęsknoty za wolną Ojczyzną. Brawurowe występy artystów publiczność nagradzała gromkimi brawami.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 lightroom gallery lightboxby VisualLightBox.com v5.9