Wydarzenia


Blask bitewnej chwały - koncert Jana Pietrzaka
W dniu 21 czerwca w Kinoteatrze Syrena odbył się koncert Jana Pietrzaka, legendarnego satyryka i muzyka, jednego z bardów doby Solidarności. Jego organizatorami byli Towarzystwo Patriotyczne Fundacja Jana Pietrzaka, Gmina Wieluń oraz Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wsparcie techniczne zapewnił Wieluński Dom Kultury.

Program koncertu "Blask bitewnej chwały" był przekrojowym muzyczno-anegdotycznym ujęciem tematu walki o wolność - przez ogół Polaków, ale też samego Jana Pietrzaka. Artystę wspierali wokaliści Dominika Świątek oraz Piotr Rafałko. W repertuarze znalazły się piosenki autorskie, znane pieśni patriotyczne oraz przeboje M. Grechuty, J. Kaczmarskiego. Jako ciekawostkę dodajmy, że nie była to pierwsza wizyta artysty w mieście, jak wyznał publiczności: koncertował w Wieluniu jeszcze w latach siedemdziesiątych.

01 02 03 04 05 06 07 08 lightroom gallery lightboxby VisualLightBox.com v5.9:: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.