Ogólnopolski Plener Malarstwa Figuratywnego
im. Jerzego Dudy-Gracza
Po raz dwudziesty pierwszy Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu gości prace artystów Ogólnopolskiego Pleneru Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy-Gracza. Niestety, ze względu na obowiązujące przepisy epidemiologiczne, otwarcia dokonano 11 kwietnia 2021 r. bez publiczności, jedynie w obecności burmistrza Wielunia pana Pawła Okrasy, wiceburmistrz Wielunia pani Joanny Skotnickiej-Fiuk oraz komisarz Pleneru pani Aliny Sibery. Do czasu zniesienia obostrzeń, wystawa "Z biegiem Warty - Kamion 2020" dostępna jest dla zwiedzających jedynie wirtualnie pod linkiem https://fb.watch/4TV9tdu8q1/ .