"Piękno stworzenia" Anety Jaźwińskiej
Klik... W dniu 13 września 2020 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Anety Jaźwińskiej "Piękno stworzenia". Prawie 30 prac artystki tchnie kolorem, energią i miłością do natury. Wieluńskiej publiczności jej twórczość znana jest przede wszystkim z wystaw poplenerowych "Z biegiem Warty". Malarka w Kamionie bywa od 2001 roku.

Aneta Jaźwińska studia artystyczne rozpoczęła w 1991 roku w Ontario College of Art w Toronto. Później kontynuowała je w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom zprojektowania graficznego rozszerzony o aneks z malarstwa i grafiki warsztatowej u prof. Juliana Pałki obroniła z wyróżnieniem w 1997 roku. Od 1996 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Od 1998 roku prowadzi zajęcia w pracowni Rysunku i Malarstwa na Wydziale Grafiki EAS. W 2010 roku uzyskała doktorat na Wydziale Grafiki i Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Autorka wielu wystaw indywidualnych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

DSC_2899 DSC_2919
DSC_2929 DSC_2935 DSC_2937 DSC_2915 DSC_2940 DSC_2942 DSC_2944 DSC_2946 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9