Lututów - nadanie praw miejskich
W dniu 13 stycznia 2020 roku w Lututowie odbyły się uroczystości związane z nadaniem praw miejskich tej miejscowości.
Uczestniczył w nich Prezydent RP Andrzej Duda.

Muzeum Ziemi Wieluńskiej przygotowało z tej okazji wystawę "Lututów Twoim miastem", na której znalazły się archiwalne zdjęcia i dokumenty oraz wiele zabytków począwszy od epoki brązu aż po XX wiek.

Lokacji miasta dokonał król Władysław Jagiełło w roku 1406, później w wyniku zawirowań historycznych Lututów stracił swoje prawa, odzyskał i znów stracił w 1870 roku.

17 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9