Spotkanie poświęcone pamięci ks. kanonika Stefana Farysia,
kapłana niezłomnego.
W dniu 21 listopada 2019 roku w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce spotkanie poświęcone pamięci ks. kanonika Stefana Farysia, kapłana niezłomnego, który nie poddał się naciskom aparatu stalinowskiego.

Ksiądz Stefan Faryś był wieloletnim proboszczem w parafii Chotów. Pełnił tam posługę w latach 1960-1992.Wcześniej zapisał się w historii poprzez działalność na rzecz Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Za to został skazany na 8 lat więzienia, z czego przesiedział w więzieniu 6.

Podczas spotkania w muzeum obecna była siostra księdza Florentyna Drzazga. Jej brata wspominali również dyrektor MZW Jan Książek, obecny proboszcz parafii Chotów - ks. Paweł Marczewski, ks. Witold Bil - proboszcz parafii Kurów, wywodzący się z parafii Chotów ks. Kazimierz Mielczarek a także prof. Tadeusz Olejnik oraz burmistrz Paweł Okrasa.

W lutym tego roku Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie ks. Stefana Farysia Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Zobacz też tutaj...