A to Polska właśnie... na sarmacką nutę
W dniu 10 listopada 2019 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się koncert "A to Polska właśnie... na sarmacką nutę" zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Wystąpili soliści Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego z Łodzi: Aleksandra Borkiewicz (sopran), Jolanta Bobras (mezzosopran), Szymon Jędruch (tenor), Andrzej Kostrzewski (baryton), Lesław Białecki (bas).

Wspaniały repertuar, w którym królowały takie nazwiska jak: Chopin, Moniuszko, Karłowicz czy Mickiewicz oraz brawurowe wykonanie zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność.