Zabytki po ekshumacji żołnierzy BON trafiły do muzeum
Bagnet, kompas, czapki rogatywki - to tylko niektóre z zabytków przekazanych przez Instytut Pamięci Narodowej w dniu 15 października 2019 roku do Muzeum Ziemi Wieluńskiej.

Zabytki przekazał dr Krzysztof Latocha z łódzkiego oddziału IPN. Przedmioty te zostały odkryte przez specjalistów z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN w dniach 1-2 kwietnia 2019 podczas prac poszukiwawczych na terenie cmentarza w Starym Ochędzynie a następnie poddane konserwacji. Przedmioty należały do żołnierzy Wieluńskich Batalionów Obrony Narodowej, którzy w dniu 2 września 1939 zginęli na polach wsi Ochędzyn.