Ks. kan Stefan Faryś - Kapłan Niezłomny
W niedzielę, 4 sierpnia 2019 w Chotowie miały miejsce uroczystości związane z osobą śp. ks. kan. Stefana Farysia, wieloletniego proboszcza odznaczonego pośmiertnie przez Prezydenta RP Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Mszę św. dziękczynną za jego kapłańskie życie i posługę odprawił Ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo. Muzeum Ziemi Wieluńskiej przygotowało specjalną wystawę prezentowaną w miejscowym kościele, ukazującą bohaterską postawę księdza represjonowanego przez komunistyczne władze i jego posługę w Chotowie.