Wydarzenia


I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego
REGULAMIN KONKURSU
I TRIENNALE WYCINANKI
LUDOWEJ WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

§ 1. Postanowienia ogólne

1. Organizatorem Konkursu jest Muzeum w Łowiczu.

2. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu "Kultura ludowa i tradycyjna".

3. Konkurs ma zasięg wojewódzki.

4. Konkurs ma charakter otwarty...

Zobacz cały regulamin


 • 2 lipca 2019 r, w Muzeum w Łowiczu odbyła się sesja muzealnicza pt. "Twórcy - sztuka - kolekcje. Tradycje i współczesność wycinankarstwa na obszarze województwa łódzkiego". Celem spotkania była wymiana doświadczeń oraz wiedzy specjalistycznej dotyczącej kolekcji wycinanek znajdujących się w zbiorach muzeów regionalnych województwa łódzkiego. Omawiano także aspekty funkcjonowania wycinanki w tradycyjnej kulturze regionów oraz współczesną kondycję i perspektywy rozwoju tej dziedziny sztuki ludowej.

  Eksperci z muzeów i instytucji wspierających przedstawili referaty, które pod koniec 2019 roku zostaną opublikowane w wydawnictwie pokonkursowym oraz na stronie internetowej Muzeum w Łowiczu.

  Wydarzenie odbyło się w ramach I Triennale Wycinanki Ludowej Województwa Łódzkiego. Przedsięwzięcie uzyskało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna.

  Zobacz więcej...


 • :: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

  Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
  Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
  Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.