Noc Muzeów 2019
W dniu 18 i 19 maja miała miejsce kolejna Noc Muzeów, podczas której w sobotę gościli w Wieluniu przedstawiciele ambasady Uzbekistanu z konsulem Khalmulatem Rashidovem na czele. Wizyta ta miała ścisły związek z otwarciem dwóch nowych wystaw czasowych: "Utracony świat. Podróże Leona Barszczewskiego po XIX-wiecznej Azji Środkowej" oraz "Ilhom" - malarstwo pochodzącej z Uzbekistanu wielunianki Eleny Mirzajewej. Orientalny klimat tego wieczoru zapewnili swym koncertem Piotr Przybył i Lucjan Wesołowski.

Sporo atrakcji przygotowali też tegoroczni partnerzy Nocy Muzeów, a więc Stowarzyszenie Historyczne Bataliony Obrony Narodowej i Towarzystwo Przyjaciół Wielkiego Łuku Warty z fotografem Piotrem Dudkiem, którego wystawę zdjęć przyrodniczych wciąż można oglądać w muzeum. W 100-lecie swojego funkcjonowania szczególną okazję do zaprezentowania się miała też wieluńska policja na czele z komendantem Grzegorzem Liburą.

W niedzielę w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie miał miejsce recital wokalny Pauliny Jarząb oraz wernisaż twórczości malarskiej łódzkiej Grupy PLUSMINUS.

Podczas Nocy Muzeów można było również zwiedzać pozostałe muzealne obiekty - basztę Męczarnię i wiatrak w Kocilewie.

W Wieluniu
01 02
03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9
W Ożarowie