Jubileusz 55-lecia odrodzonego Muzeum Ziemi Wieluńskiej
W dniu 27 marca 2019 Muzeum Ziemi Wieluńskiej obchodziło Jubileusz 55-lecia swojej powojennej działalności. W spotkaniu wzięło udział wielu gości, którzy nie szczędzili życzeń i ciepłych słów o działalności muzeum i jego pracownikach. Wśród nich byli m.in.: poseł RP Paweł Rychlik, Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, Starosta Wieluński Marek Kieler, Dyrektor Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi prof. Ryszard Grygiel, jednocześnie Przewodniczący Rady Muzeum, zastępca dyrektora Biura Administracji i Logistyki Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego Mariusz Bratos, Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Akulicz, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego Andrzej Chowis, Wiceburmistrz Wielunia Joanna Skotnicka-Fiuk, Wicestarosta Wieluński Krzysztof Dziuba, Sekretarz Miasta Magdalena Majkowska, byli dyrektorzy MZW: Tadeusz Olejnik i Bogusław Abramek.

Jubileusz muzeum był okazją do zaakcentowania aktywności instytucji na rzecz rozwoju kultury w regionie i prezentacji szerokiej działalności wystawienniczej, edukacyjnej i wydawniczej. Wspomnienia przywołał film "Zatrzymane w kadrze" przy gotowany m.in. z materiałów archiwalnych MZW.

Choć tradycje muzealne w Wieluniu są dużo starsze, z przedwojennego muzeum nie zachowały się żadne obiekty. W roku 1964 odrodzone muzeum powstało od podstaw dzięki staraniom prof. Tadeusza Olejnika.

01 02
03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 light box code videoby VisualLightBox.com v5.9