Wydarzenia


Rozstrzygnięcie konkursu "Moje drzewo genealogiczne"
W dniu 13 marca 2019 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu "Moje drzewo genealogiczne", na który dostarczono 92 prace z 15 szkół.

Jury w składzie: Jan Książek, Jarosław Eichstaedt i Marek Gogola oceniali prace pod kątem ilości i czytelności zamieszczonych w nich informacji. Nie bez znaczenia była także oprawa plastyczna i estetyka wykonanych drzew.

Najlepsze okazały się drzewa genealogiczne wykonane przez Tomasza Jarząbka (Szkoła Podstawowa nr 5 w Wieluniu) oraz Filipa Kluskę (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach), którzy zajęli ex aequo I miejsce w konkursie.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez muzeum. Wszystkie prace, które brały udział w konkursie można oglądać na wystawie w Wieluniu do 7 kwietnia. Od 15 kwietnia najlepsze drzewa genealogiczne będą prezentowane w oficynie Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie.

Osoby nagrodzone to:

I MIEJSCE (2)
  • TOMASZ JARZĄBEK, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu
  • FILIP KLUSKA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach

    II MIEJSCE (1)
  • ALICJA BOREK, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie
    III MIEJSCE (3)
  • ANTONI GRZEŻÓŁKOWSKI, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudzie
  • NIKOLA GRZEŻÓŁKOWSKA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach
  • MARIA SZOKALSKA, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu

    WYRÓŻNIENIE (16)
  • DOROTA WALOCH, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Osjakowie
  • MAJA KOZŁOWSKA, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w
  • Wieluniu
  • AGNIESZKA MUSIAŁ, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu
  • MAJA I ALEKSANDRA SUD, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu
  • MICHAŁ PODESZWA, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu
  • ZUZANNA GRZEBIELUCHA, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu
  • JULIA PRZYBYLSKA, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu
  • JAKUB MAJCHROWSKI, Szkoła Podstawowa im. Jana Jarczaka w Gaszynie
  • SEBASTIAN STĘPIEŃ, Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Złoczewie
  • TOMASZ MATYS, Zespół Szkoły i Przedszkola w Ożarowie
  • ANNA ZAJĄC, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu
  • BARTŁOMIEJ I ADAM KABAŁOWIE, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu
  • NATALIA ZGRAJA, Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wierzbiu
  • PAULINA TROCHA Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie
  • NATALIA JUSZCZAK, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Kurowie
  • AMELIA WISZNIEWSKA, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mierzycach










    Zobacz większe...













    Zobacz większe...










  • :: Samorządowa Instytucja Kultury finansowana przez Gminę Wieluń ::

    Nasza witryna internetowa nie używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
    Nie wykluczmy jednak możliwośći korzystania z takich plików przez serwery i dodatki internetowe, z których możemy korzystać.
    Każdy może zaakceptować pliki cookies korzystająć z domyślnych ustawień swojej przeglądarki, ma również możliwość ich zablokowania.