Europejskie Dni Dziedzictwa 2018
klik...Muzeum Ziemi Wieluńskiej co roku włącza się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Za nami już dwa z zaplanowanych wydarzeń, które miały miejsce 9 września 2018: IV Muzealny Rajd Rowerowy szlakiem kolejki wąskotorowej do dawnej granicy oraz wernisaż wystawy Jura i Karkonosze - Wrota czasu. Malarstwo Jolanty Madej i Janusza Motylskiego.

Uczestnicy rajdu wystartowali dokładnie o godz. 11.00 spod muzeum, by następnie ruszyć w dalszą drogę trasą kolejki wąskotorowej. To właśnie kolejką sto lat temu w roku 1918 z Wielunia uciekali żołnierze niemieccy. Rowerzyści dotarli śladem kolejki aż do Praszki, gdzie funkcjonowało przejście graniczne pomiędzy zaborami pruskim i rosyjskim. Zwiedzili także praszkowskie muzeum.

Tego samego dnia po południu w muzeum miało miejsce otwarcie wystawy malarstwa Jolanty Madej i Janusza Motylskiego. To artyści, którzy bywali na plenerach w Wieluniu, pochodzący z dwóch krain geograficznych: Jury i Karkonoszy. W swych pracach prezentują różne odsłony terenów bliskich ich sercom, które są bardzo ciekawe pod względem geograficznym, historycznym i artystycznym. Podczas wernisażu swoje wiersze zaprezentowała poetka Nina Pawlaczyk.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9