Spotkanie z Janem Tyszlerem
W dniu 1 września odbyło się w muzeum spotkanie z Janem Tyszlerem - świadkiem bombardowania Wielunia oraz autorem książki "Wieluń i pamięć".

Spotkanie znalazło się w programie obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jan Tyszler urodzony w 1933 r., dzieciństwo spędził w Wieluniu, tutaj z rodziną zastał go wybuch wojny. „Miałem iść do szkoły. Przez kilka dni nosiłem z dumą mój tekturowy tornister i już nie mogłem się doczekać pierwszego dzwonka. Niestety wszelkie plany i marzenia legły w gruzach. Zdołaliśmy jednak ujść z życiem, choć mieszkaliśmy w centrum miasta. Nasz dom ocalał przypadkiem” - wspominał wydarzenia z 1 września 1939 roku.

Książka "Wieluń i pamięć" wydana została przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Po spotkaniu z autorem można było uzyskać autograf.