IV Bieg Pamięci
W dniu 31 sierpnia 2018 w Muzeum Ziemi Wieluńskiej miało miejsce spotkanie uczestników IV Biegu Pamięci ze świadkami, kombatantami oraz władzami Wielunia i partnerskiego miasta Osterburga.

Biegacze jeszcze tego samego dnia po południu wystartowali z lotniska Polska Nowa Wieś pod Opolem, by pokonać trasę do Wielunia – taka samą jak 79. lat temu niemieckie samoloty szykujące się do ataku na Wieluń.

Sztafeta z Ogniem Pokoju, w której startowali uczniowie ze szkół z Wielunia i Osterburga, wbiegła na poranne uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej. Młodzież przekazała płomień biegaczom z Ostrzeszowa, Burzenina i Sieradza.

01 02 03 04 05 06 07 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9