Koncert "Polskie strofy, polska muzyka"
W niedzielę 12 listopada w Muzeum Ziemi Wieluńskiej z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się koncert "Polskie strofy, polska muzyka". Artyści: Kamila Nowak (sopran), Dawid Biwo (bas) i Mirella Malorny (fortepian) zaprezentowali m.in. pieśni Ignacego Jana Paderewskiego, Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina do słów poetów polskich - Adama Mickiewicza, Adama Asnyka i Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Słowo o muzyce wygłosiła Ewa Kafel.

Na koncercie wśród zgromadzonych gości oprócz władz samorządowych na czele z Burmistrzem Wielunia Pawłem Okrasą oraz radnym Sejmiku Wojewódzkiego Andrzejem Chowisem i radnymi Miasta Wielunia i Powiatu Wieluńskiego obecny był płk Robert Krupa – dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia oraz kpt. Grzegorz Giełzak z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu.