Superekslibris dla Muzeum Ziemi Wieluńskiej
Muzeum Ziemi Wieluńskiej spotkało bardzo miłe wyróżnienie. W dniu 27 kwietnia 2017 r. dyrektor Jan Książek odebrał nagrodę Superekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka J. Piłsudskiego za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o Ziemi Łódzkiej. Łącznie w ramach Wieluńskiej Biblioteki Regionalnej ukazały się 33 publikacje. Te najnowsze można wciąż nabyć w muzeum, starsze są dostępne w naszej bibliotece.

Uzasadniając werdykt jury przyznającego tę prestiżową nagrodę dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej Barbara Czajka podkreślała: - Działalność wydawnicza Muzeum Ziemi Wieluńskiej to bardzo dobry przykład aktywności i zaangażowania związanego z realizacją nie tylko zadań statutowych, naukowych, ale też adresowanych do szerokiego kręgu odbiorców. Na szczególne podkreślenie zasługują publikacje wydawane w ramach serii "Wieluńska Biblioteka Regionalna". Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania dyrektora Jana Książka i poprzednich dyrektorów: profesora Tadeusza Olejnika i Bogusława Abramka wraz z zespołem pracowników.

02 03 04 05 06 07 08 09 virtuemart lightbox galleryby VisualLightBox.com v5.9