Promocja książki "Wieluń miastem wzrastania"
We wtorek, 25 kwietnia, w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbyła się promocja książki "Wieluń miastem wzrastania" pod red. Jana Książka. Zawiera ona materiały z sesji naukowej z okazji 500-lecia kościoła Św. Barbary w Wieluniu oraz 130.rocznicy urodzin Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. W książce zawarte są ciekawe fakty z jej życia a szczególnie młodości spędzonej w Wieluniu oraz dzieje kościoła Św. Barbary.

W spotkaniu uczestniczyły m.in. władze miasta i powiatu, duchowni, siostry zakonne oraz krewni Matki Teresy Kierocińskiej.

Promocji książki towarzyszyła projekcja filmu "Ona nigdy nie była sama" w reżyserii Krzysztofa Millera.